Jak stosować dywany w małych przestrzeniach? Leave a comment

Większość mieszkań w blokach ma ograniczony metraż, co sprawia, że ​​projektowanie przestrzeni może okazać się wyzwaniem. Podczas aranżacji miejsca trzeba wziąć pod uwagę dodatki. Jednym z nich jest dywan, który można wykorzystać na wiele sposobów.

Rola dywanu w mieszkaniu

Wspomniany dodatek jest używany do wielu celów. Po pierwsze może zmniejszyć poziom hałasu, słyszanego zarówno z zewnątrz, jak i tego w środku. Miękkie i grube runo amortyzuje nacisk na podłoże, dzięki czemu chodzenie po pokoju czy innym pomieszczeniu nie jest tak słyszalne dla innych domowników. Udowodniono również, że dywany są korzystne dla osób cierpiących na alergie. I nie chodzi tutaj o modele wykonane z materiałów odpornych na wnikanie i gromadzenie się alergenów, roztoczy czy brudu. Duża część wspomnianych mikroorganizmów znajduje się w powietrzu. Dywan pełni tutaj zadanie gąbki, która wchłania i oczyszcza powietrze z nadmiaru szkodliwych substancji. Po trzecie, ten popularny dodatek świetnie sprawdza się w aranżacji przestrzeni, dodaje komfortu, stylu oraz miękkości.

Istnieje wiele rodzajów dywanów, a mimo wszystko nie każdy sprawdza się w małym pomieszczeniu. Takie miejsca potrzebują dobrze zaplanowanego rozłożenia miejsca i dodatków. Oto kilka wskazówek, w jaki sposób należy korzystać z dywanów w małych pomieszczeniach.

Oddziel swoją przestrzeń

Kawalerka lub mieszkanie o małym metrażu wymaga dobrego planu podziału przestrzeni. Dywany świetnie się do tego nadają. Można zastosować dwa małe modele o nieregularnych lub owalnych kształtach, które zaznaczą różne strefy przeznaczone dla domowników. Okrągły dywan można zamontować w wejściu lub pod stolikiem do kawy w salonie, a polipropylenowy dywan będzie doskonałym wyborem dla przedpokoju. Wybierając kolory i wzory tych dodatków, trzeba brać pod uwagę styl pomieszczenia oraz jego przeznaczenie. Dywan w neutralnych odcieniach dobrze sprawdzi się w sypialni, ponieważ kolory wprowadzają przytulność i spokój. Natomiast dywanik z wyrazistymi wzorami i kolorami świetnie wyglądałby przy wejściu.

Dopasuj do mebli i dekoracji

Bardzo ważną rzeczą przed zakupem dywanu jest dopasowanie go do mebli i pozostałych dodatków w danym pomieszczeniu. Dywan powinno się traktować, jako uzupełnienie wystroju i swoisty akcent, który pasuje do stylu całego wnętrza. Kupując zestaw krzeseł i stołu w ciemnym kolorze, warto zastanowić się nad stonowanymi barwami dywanu. Jeśli jesteśmy fanami nowoczesnego designu, to spokojnie można postawić na geometryczne formy na powierzchni tego dodatku.

Spraw, by przestrzeń wyglądała na większą

W przypadku małych mieszkań, dywany o odpowiednim kolorze i rozmiarze mogą je optycznie powiększyć. Modele w jasnych kolorach świetnie się do tego sprawdzą. Dobrym pomysłem jest zastosowanie stojącego lustra, które jest skierowane taflą na podłogę. Taki zabieg doda objętości każdej powierzchni. Dużą popularnością cieszą się dywany zawierające specjalnie uformowane runo, które stwarza złudzenie optyczne.

Dodaj komfort i ciepło pod stopami

Nie ma to jak ręcznie tkany dywan, który nadaje gładkiej i przytulnej powierzchni. Wełniane modele to jedne z najbardziej miękkich i komfortowych dywanów, które świetnie wyglądają w salonie lub sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Potrzebujesz porady? Zadzwoń !